Linie papilarne opowieści

23 i 30 października 2017 r. w morąskiej bibliotece odbyły się warsztaty kreatywnego pisania w ramach autorskiego projektu znanego pisarza i felietonisty Mariusza Sieniewicza.

Celem projektu „Linie papilarne opowieści” było szukanie młodych talentów literackich i pobudzenie drzemiącego w nich potencjału, a następnie pomoc w debiucie literackim. Do współpracy zaproszono młodzież z lokalnych szkół, dla których literatura jest pasją, którzy nie dość, że lubią czytać książki to przyszłości chcieliby również je pisać. Podczas spotkań młodzi ludzie mogli liczyć na wiele bardzo praktycznych wskazówek dotyczących pisania od doświadczonego pisarza. Mariusz Sieniewicz jest autorem ośmiu publikacji książkowych, felietonistą, autorem sztuk teatralnych wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym, swoją wiedzę doskonale potrafi przekazywać innym. Podczas warsztatów uczył młodzież jak pisać, a jak nie pisać. Jak rozpoznawać autografomanię, a jak literaturę wysokoartystyczną. Po takich warsztatach dopalacz stylistyczny, domino skojarzeń czy emotikony nie są już tajemnicą.

Wszystkim uczestnikom życzymy dużo wyobraźni twórczej, w przyszłości udanych debiutów literackich, a po inspiracje zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

„Linie papilarne opowieści” dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2017.