Wystawa malarstwa Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej “Zakorzenienie – ciąg dalszy”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu prezentowała wystawę pt. “Zakorzenienie – ciąg dalszy” autorstwa Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej.

“Zakorzenienie – ciąg dalszy” była cyklem obrazów powstałych w wyniku głębokiej refleksji dotyczącej przywiązania, zależności i tożsamości. Prezentowane obrazy to próba ustalenia przez artystkę bardzo osobistej definicji “korzeni”. Czy pewna zażyłość i przynależność nas rozwija, czy też przeciwnie, podcina nam drogę do realizacji, do samopoznania i do wzrastania jako indywidualne jednostki.

Cykl krajobrazowych abstrakcji prowadzi malarkę do poszukiwania zależności pomiędzy krajobrazową przestrzenią a emocjonalną interpretacją świata natury, w tym wypadku do świata regionu, świata Warmii. Pojęcie regionu staje się w ujęciu malarskim nie tylko inspiracją ale i próbą przetarcia pewnych schematów oraz próbą oswojenia najgłębszych fascynacji i tęsknot. Malarstwo stanowi dla niej również zmagania z pierwotną siłą i energią ciągnącą człowieka ku naturze, ku miejscom szczególnym w poszukiwaniu spełnienia oraz sacrum.

Prace można było podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych do 7.04.2015 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż wystawy odbył się 17.03.2015 o godzinie 17:00.

Galeria:


Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć