Wystawa prac malarstwa Bogusława Safijańskiego – „Zapatrzenie w największych”

Od 17.10.2014 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu prezentowana była wystawa malarstwa Bogusława Safijańskiego. Ekspozycja nosiła tytuł “Zapatrzenie w największych”.

Zabawy z farbami wpisują się w całą moją filozofię życia; – otóż nie odrzucam nowości, jestem pełen podziwu dla wielkich ludzi przeszłych pokoleń, staram się próbować i smakować wiele przejawów działalności największych.
Mówię o sobie: – człowiek techniki z zacięciem humanistycznym. Bowiem technika to najznakomitszy wytwór rozumu, a humanizm – ze swym dziedzictwem kultury-to najznakomitszy wytwór wyobraźni. Wszelkie sztuki biorą swój początek w wyobraźni.
W malarstwie najbardziej interesuje mnie to co nie jest namalowane wprost, bądź jedynie nieznacznie zasugerowane przez malarza np. tytułem obrazu. Nie fotograficzny sposób przedstawiania pejzażu, postaci, ulotnego wrażenia. Toteż impresjoniści, neoimpresjoniści, postimpresjoniści: Monet, Van Gogh, Poul Gauguin, Wyczółkowski, Gierymski, Chełmiński, Picasso, Modigliani, Pronaszko.
Poczekam na czas wieku trzeciego. Mam wiele planów. Nęci mnie rzeźbienie w granicie, piaskowcu”
– Bogusław Safijański.

Siedemnaście prac można było podziwiać do 20.11.2014 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć