Zajęcia „Przegląd prasy dziecięcej i młodzieżowej”

W Oddziale dla Dzieci od 27.10 do 10.11.2014 r. zostały przygotowane zajęcia Przegląd prasy dziecięcej i młodzieżowej. Oferta skierowana była do uczniów z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z aktualnymi czasopismami ukazującymi się na rynku wydawniczym, przedstawienie charakterystyki oraz szaty graficznej czasopisma, zapoznanie się ze strukturą periodyku, a także z ogólnymi terminami prasowymi.

Zadaniem uczestników spotkania było zaprojektowanie strony tytułowe czasopisma, którego rodzaj określony został ze względu na treść i adresatów. Każda z grup zaprezentowała swoje aktorskie czasopismo, wiele z nich wyróżniało się pomysłowością, atrakcyjną szatą graficzną, jak również ciekawym tytułem. Był także czas na utrwalenie wiedzy i zapoznanie się z czasopismami dostępnymi w Oddziale dla Dzieci. W cyklu spotkań promujących periodyki wzięło udział 129 uczniów.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.