Detektyw Pozytywka na tropie…

W Oddziale dla Dzieci 18 listopada w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke autorem książek dla dzieci. Opowiedział on o różnych dziwnych, niezwykłych oraz zabawnych historiach opisanych w jego książkach. Okazało się, że wielu bohaterów i ich przygody inspirowane były prawdziwymi zdarzeniami z życia pisarza, jak choćby pierwsza publikacja “Kacperiada”, gdzie opisuje w formie krótkich humorystycznych historyjek własną rodzinę. Zostały zaprezentowane dzieciom książki, które uczą, bawią oraz poruszają ważne kwestie związane m.in. prawami dziecka, jak również kształtują wyobraźnię oraz dostarczają wiele pozytywnych emocji.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, pełna humoru, dobrej zabawy oraz uśmiechu, goszczącego także na twarzy autora, wywołanego nietypowymi, zaskakującymi i niebanalnymi pytaniami dzieci. Autor zdradził nam, że w przygotowaniu jest jego najnowsza publikacja związana z dalszymi przygodami Kuby i Buby, którzy doprowadzą do szału nie tylko lekarzy, ale także całe środowisko szpitalne, do którego trafią awanturniczy bohaterowie książki.

Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu, w którym uczestniczyły dwie klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu oraz ich wychowawcy, jak również dzieci wraz z rodzicami, którzy chcieli poznać osobiście pisarza. Była także możliwość zakupu książek, dzięki Księgarni Wiedza w Morągu, która jednocześnie współfinansowała to przedsięwzięcie. Każdy uczestnik mógł otrzymać autograf z dedykacją oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z ulubionym pisarzem.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.