Tydzień Edukacji Globalnej w ODD

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problemy o charakterze globalnym. W tym roku pracownicy Oddziału dla Dzieci przygotowali szereg różnorodnych działań związanych z upowszechnianiem wiedzy oraz kształtowaniem świadomości na temat ochrony środowiska, zmian klimatycznych oraz przyszłości naszej planety. Ta podjęta akcja ma na celu zainteresowanie i zaangażowanie dzieci i młodzieży do działania na rzecz ochrony lokalnego środowiska naturalnego.

Harmonogram działań w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej:

 15.11 -30.11  “Myśl globalnie – działaj lokalnie” – wystawa zdjęć udostępnionych przez organizację społeczną Morąskie Stowarzyszenie Miłośników Przyrody “Eko-Głos”.
 15.11 -23.11  Wystawa publikacji książkowych tematycznie związanych z edukacją globalną, np.: globalne ocieplenie, ochrona środowiska, recykling, zanieczyszczenia wody i powietrza, itp.
 Od 17.11  Zajęcia dla dzieci “Ekologicznie z Coralgolem” mają one na celu edukację ekologiczną, która pozwoli zrozumieć najmłodszym mieszkańcom naszego regionu zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi.
 19.11  Warsztaty na podstawie scenariusza “Dzirtdan – baśń o małym chłopcu, który przechytrzył potwora”, którego uczestnikami będą uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu.
 20.11  Spotkanie Klubu Mam “Czas na EKOzabawę”, to oferta skierowana dla dzieci oraz rodziców, wykorzystująca metody aktywizujące, które mają na celu uświadomienie i kształtowanie postaw proekologicznych.
 21.11  Wykład “Recykling, ochrona środowiska” poprowadzi przedstawiciel Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Morągu, na który zaproszeni zostali uczniowie z klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu.

 

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.