Muzyka i literatura w Oddziale dla Dzieci…

Autorka czyta swoją książkę

W Oddziale dla Dzieci 14 maja o godz. 9.00 odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej oraz biograficznej. Pani Ania z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem, mieszka wraz z rodziną w Gdańsku. Mieliśmy niebywałą okazję poznać mamę autorki, z którą przybyła do naszej biblioteki.

Dzieci siedzą i słuchają autorki

Spotkanie przebiegało w serdecznej, miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu mieli możliwość wysłuchania utworu z książki Tajemnice dźwięku. Autorka przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji o muzyce, jaki wpływ ma na nasze życie, ale także jak należy zachowywać się w stosunku do ludzi, którzy są inni. Właśnie takie książki pisze Pani Ania – wielopłaszczyznowe, w których muzyka przeplata się z literaturą. Poprzez zabawę muzyczną dowiedzieliśmy się także w jaki sposób w ciągu minuty można przygotować się do wyjścia na przyjęcie, wszyscy bawili się doskonale, dziewczęta wraz z pisarką udowodniły oczywiście poprzez pantomimę, że jest to możliwe. Na zakończenie spotkania pisarka odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, które otrzymały także pamiątkowe autografy.

Autorka zdradziła nam, że zbiera materiały do kolejnej biografii tym razem będzie to Aleksander Fredro, natomiast książka o Tuwimie niebawem pojawi się w księgarni i oczywiście w naszej bibliotece. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością autorki, która dostępna jest w naszych zbiorach.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć