Zdjęcie grupowe dzieci trzymających dyplomy

Oddział dla Dzieci z okazji Tygodnia Bibliotek przygotował zajęcia dla przedszkolaków, które miały na celu promocję czytelnictwa. Uroczystość pasowania na czytelnika najmłodszych użytkowników biblioteki obejmowała omówienie zasad funkcjonowania biblioteki oraz wypożyczania zbiorów. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o powstawaniu książki, przypomniane zostały zasady dbania o nie, jak również aktywnie uczestniczyły w zabawach, które tematycznie związane były z bajkami oraz wierszami dla dzieci.

Uwieńczeniem każdego spotkania była uroczysta przysięga dzieci, po której każdy otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika oraz niespodziankę. W uroczystości wzięło udział około 130 dzieci z morąskich przedszkoli.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do korzystania z zasobów biblioteki.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć