Wycieczka do redakcji G. Olsztyńskiej i G. Wyborczej

Młodzież i dziennikarze oglądają wyłożone na stole gazety

Projekt “Dziennikarze w akcji” dobiega już końca, dlatego też 1 czerwca 2012 r. wybraliśmy się z młodzieżą do Olsztyna, aby zwiedzić profesjonalne redakcje. Rozpoczęliśmy od “Gazety Olsztyńskiej”, która znajdowała się na peryferiach miasta, a przyznać trzeba, że aura pogodowa nam nie sprzyjała. Jednak dotarliśmy bez trudu na miejsce, z-ca redaktora naczelnego p. Robert Zienkiewicz oprowadził nas po drukarni, która zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Następnie udaliśmy się do centrum dowodzenia, gdzie dziennikarze poszczególnych działów opowiedzieli nam o tajnikach pracy dziennikarskiej, tej tradycyjnej oraz internetowej. Jakim zaskoczeniem było dla nas kiedy jeden z dziennikarzy pokazał nową usługę w gazecie, a mianowicie posiadając telefon nowej generacji można oglądać film, który uaktywnia się ze zdjęcia zamieszczonego w gazecie.

Druga redakcją była “Gazeta Wyborcza”, naszym przewodnikiem był redaktor Norbert Kaczan. Specyfika tej redakcji była inna, gdyż jak się dowiedzieliśmy duża część dziennikarzy współpracuje z gazetą online. Pan Norbert w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczestnikom projektu o procesie redagowania gazety. Młodzież miała także możliwość zapoznać się z tajnikami obróbki zdjęć, które zamieszczane są w gazecie. Na pamiątkę dostaliśmy smycze z logo “Gazety Wyborczej”.
Logo Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Logo Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

Projekt realizowany w ramach Programu “Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć