„Fryderyk Chopin. 1810-1849. Życie i Dzieło.”

Wiszące antyramy prezentujące wystawę

Do 30 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu można było obejrzeć wystawę okolicznościową zorganizowaną z okazji obchodów Roku Chopinowskiego.

Wystawa planszowa “Fryderyk Chopin 1810-1849. Życie i dzieło” prezentowała w sposób skondensowany, na planszach diariusz życia Fryderyka Chopina zawierający najważniejsze etapy oraz pamiątki związane z osobą kompozytora i jego działalnością twórczą.

Wykorzystane do wystawy kopie obiektów pochodzą głównie z zasobów Biblioteki Narodowej, a zaginione – z przekazów ikonograficznych w dawnych publikacjach.

Planszowa prezentacja umożliwia m.in. pokazanie najciekawszych autografów F. Chopina z jednej z najcenniejszych w świecie kolekcji chopinianów przechowywanych w Bibliotece Narodowej, a na co dzień skrzętnie chronionych, zamkniętych w skarbcu i niedostępnych do powszechnego oglądania. Pamiątki i dokumenty, najbardziej charakteryzujące życie i działalność kompozytorską Fryderyka Chopina zostały podzielone na bloki tematyczne, których zadaniem było w jak najbardziej prosty sposób oddanie klimatu epoki i chopinowskiego dzieła.

Współorganizator:
Logo Biblioteki Narodowej