Spektakl „Słońce dla dwojga”

Aktorzy grają przy stoliku

18 maja 2010 r. o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Moragu odbył się spektakl z cyklu “Teatr przy stoliku”. Aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza zaprezentowali sztukę “Słońce dla dwojga” autorstwa Pierre-a Sauvil.

Błyskotliwa komedia obyczajowa o spotkaniu dwóch pokoleń: wyzwolonej, dość bezczelnej młodej dziewczyny ze spokojnym, dobrze ułożonym lekarzem w średnim wieku, nade wszystko ceniącym sobie w życiu spokój i wygodę. Panienka zaskakuje go propozycją nie do odrzucenia. Otóż rok wcześniej doktor zdiagnozował u niej śmiertelną chorobę. Młoda osoba sprzedała dom, porzuciła pracę i udała się w długą pożegnalną podróż dookoła świata, by ostatecznie dowiedzieć się, iż padła ofiarą pomyłki. W ramach rekompensaty za doznaną krzywdę bezceremonialnie wprowadza się do domu lekarza i zamierza w nim pozostać do momentu, aż nie stanie ponownie na nogi. Odmowa gospodarza grozi mu skandalem środowiskowym. Ten punkt wyjścia staje się początkiem szeregu niezwykłych zdarzeń w życiu obojga, a żeby tego było mało, dziewczyna chowa jeszcze w zanadrzu prawdziwą, wybuchową wręcz niespodziankę.

Żywy dialog, celny dowcip, znakomite obserwacje charakterów, mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, ale też mądra zaduma nad człowiekiem i jego odwiecznym dążeniem do ciepła i bliskości drugiej osoby.

Wystąpili: Katarzyna Kropidłowska i Marian Czarkowski