Spotkanie z Anną Onichimowską

Portret Anny Onichimowskiej wśród fioletowych kwiatów

W Oddziale dla Dzieci 7 maja o godz. 9.00 odbyło się spotkanie autorskie. W naszej bibliotece gościliśmy jedną z najbardziej popularnych pisarzy dla dzieci i młodzieży – Annę Onichimowską. Zaproszenie autorka przyjęła od morąskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzięki życzliwości członków klubu w spotkaniu mogły wziąć udział także dwie klasy z Gimnazjum Nr 1.

Przybyli siedzą na krzesłach i słuchają wypowiedzi autorki

Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Zarówno dla członków klubu, jak i młodzieży było to niesamowite przeżycie, móc bezpośrednio od pisarza dowiedzieć się, jaki jest warsztat powstawania książek, które osiągnęły taką popularność. Ponadto uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się ciekawostek o życiu i pracy autorki, gdyż poza pisaniem książek zajmuje się ona także pisaniem scenariuszy teatralnych i filmowych, ponadto jest przewodniczącą polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), jak również członkiem Kapituły Konkursu.
Na zakończenie publiczność zadawała przeróżne pytania, na które z ochotą odpowiadała autorka. Po oficjalnej części był czas na pamiątkowe zdjęcia, można było zakupić książkę, jak również otrzymać dedykację od pani Anny Onichimowskiej.

Fotografia grupowa autorki z pracownikami biblioteki i gośćmi