Wystawa „Rodzina zastępcza w kadrze”

Szczegóły wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić na zwiedzanie wystawy fotograficznej pt. „Rodzina zastępcza w kadrze”, która znajduje się na holu biblioteki (I piętro). Wystawa składa się z 8 plansz, których celem jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego w Powiecie Ostródzkim oraz zaprezentowanie oblicza rodzin zastępczych, ich piękna, wyjątkowości. Prezentowane zdjęcia mają rozbudzić zainteresowanie tematyką rodzicielstwa zastępczego.
Rodziny zastępcze są niezwykłymi rodzinami, które zapewniają opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu opieki rodzicielskiej, a także dziecku niedostosowanemu społecznie. Rodziny te kierują się dobrem przyjętego dziecka i poszanowaniem jego praw. To właśnie tacy ludzie zostali bohaterami prezentowanych zdjęć. Wzięli oni udział w sesji fotograficznej i zdecydowali się na zaprezentowanie swojego oblicza podczas wystawy. Miłośników wystaw, zainteresowanych dobrem dziecka i rodzicielstwem zastępczym, serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy dostępnej do końca marca.