Wystawa fotograficzna „Autostopem na krańce Mazur”

Wiszące antyramy z fotografiami wystawowymi

Miejska Biblioteka Publiczna prezentowała wystawę pt. “Autostopem na krańce Mazur”. Autor przedstawił fotograficzną opowieść z zimowej wyprawy autostopem przez Mazury Garbate i Północną Suwalszczyznę.
Maciej Ciesielski jest rodowitym Morążaninem. Na co dzień pracuje jako masażysta, a w wolnych chwilach podróżuje i zwiedza ciekawe miejsca.

“(…) Moja wyprawa trwała pięć dni. Pokonałem około 700 km. Środkiem transportu były moje nogi i zatrzymywane samochody. Mijałem zamarznięte jeziora i puste przystanie, zawalone i nieużywane wiadukty w Kruklankach i Stańczykach. Podglądałem wygłodniałe żubry w Puszczy Boreckiej. Zachwycałem się pięknem starych chat i kapliczek. Widziałem mazurską piramidę w Rapie. Bratałem się z psami zaprzęgowymi w Republice Ściborskiej. Byłem w schowanej na “końcu świata” wiosce Staroobrzędowców. Podpatrywałem tubylców w codziennym życiu i pracy. Wszystko to pośród przepięknych zimowych krajobrazów.”

Wystawę można było obejrzeć w Wypożyczalni dla Dorosłych od 25 lutego do 15 marca 2010 r.