Podróże po literaturze

Plakat Podróże po literaturze, niebieskie tło, po środku kobieta z walizką, po prawej drogowskaz, po lewej treść

Zapraszamy wszystkich z pasją literacką do wzięcia udziału w fascynującej podróży przez świat literatury w ramach cyklu zajęć „Podróże po literaturze”. To niezwykła okazja do eksploracji nowych i fascynujących tekstów literackich oraz poznania sylwetek wybitnych pisarzy.

Nasze spotkania odbędą się w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie zapewniamy inspirującą atmosferę i wygodne miejsca do dyskusji. Przy aromatycznej kawie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać pasjonujących prelekcji na temat literatury oraz podzielić się swoimi refleksjami i wrażeniami z innymi uczestnikami. Wszystko to pod czujnym okiem pani Elżbiety Duch, doświadczonej prowadzącej Koło Literackie i wspierającej Dyskusyjny Klub Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w naszych zajęciach. Wstęp jest wolny, a atmosfera pełna pasji i inspiracji gwarantowana!

Oto terminy i tematy literackich podróży:

• 16.04.2024 r., godz. 12.30 Los człowieka w poezji Jana Kasprowicza
  • 23.04.2024 r., godz. 12.30 Świat w poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  • 30.04.2024 r., godz. 12.30 Czego nie wiemy o Władysławie Orkanie
  • 07.05.2024 r., godz. 12.30 Aleksander Świętochowski – twórca literatury i filozof

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI