„Wiosenne inspiracje” – wystawa prac plastycznych

Plakat promujący wystawę sztuki dziecięcej o nazwie “Wiosenne Inspiracje”. Na plakacie widoczna jest praca plastyczna ukazująca drzewo, niebo i kwiaty. Po prawej stronie znajduje się tekst opisujący szczegóły wystawy.

„Wiosenne inspiracje” to wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu. Wyeksponowane ilustracje w wyjątkowy sposób przedstawiają tę piękną i kolorową porę roku, na którą wszyscy czekają z utęsknieniem. Wiosna to czas, gdy przyroda  budzi się do życia,  drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a w ogrodach pojawiają się kwiaty.  Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki oraz powracają ptaki, zimujące w ciepłych krajach. Te wszystkie oznaki wiosny można dostrzec na wspaniałych pracach najmłodszych artystów, którzy wyjątkowo bacznie obserwują otaczający ich świat. A w swojej twórczości wykorzystują przeróżne techniki plastyczne.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w Dziale dla Dzieci w terminie od 18 marca do 26 kwietnia 2024 roku w godzinach otwarcia działu.