“Urodziny Louise von Krockow, nieznanej córki Morąga” – relacja z wykładu dr Magdaleny Sachy

Plakat promujący relację z wykładu pt. Urodziny Louise von Krockow, nieznanej córki Morąga
13 lutego 2024 r. w morąskiej bibliotece odbył się wyjątkowy wykład pt. “Urodziny Louise von Krockow, nieznanej córki Morąga” autorstwa dr Magdaleny Sachy z Instytutu Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać niezwykłą postać kobiety Oświecenia, urodzonej w Morągu autorki jednego z pierwszych w historii Prus traktatu pedagogicznego o edukacji kobiet. Dr Sacha przybliżyła słuchaczom życiorys Louise oraz jej niezwykłe osiągnięcia wzbudzając ciekawość zebranych i dumę z posiadania tak wybitnej osoby związanej z naszym małym miastem.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI