Kopernik i gwiezdny pył

Kolaż 16 zdjęć z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach "Kopernik i gwiezdny pył"

W filiach bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej trwają właśnie obchody uroczystości Roku Mikołaja Kopernika na Warmii i Mazurach. Wspaniałą zabawę oraz naukę umożliwia nam Mobilny Pakiet Edukacyjny “Kopernik i gwiezdny pył”, który przygotowany został z tej okazji. To gotowy zestaw materiałów edukacyjnych wraz z propozycją ich zastosowania. Zestaw pozwala uczestnikom na zabawę w samodzielne odkrywanie tajemnic kosmosu i astronomii. Wyzwanie polega na szukaniu odpowiedzi na przygotowane pytania. Wszystkie rozwiązania i wskazówki znajdują się w materiałach umieszczonych na stanowisku MPE.

Ponadto dla dzieci przygotowany został słodki poczęstunek, a dla laureatów quizu o kosmosie wręczone zostały nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, które zorganizowaliśmy już w Bibliotekach w Bogaczewie oraz Żabim Rogu.

Kolejnymi miejscami, które odwiedzimy są Biblioteka w Jurkach oraz Szkoła Podstawowa w Bramce.