Morąg – małe miasto wielkich ludzi

Zapraszamy młodzież do udziału w fascynującym projekcie fotograficznym organizowanym przez naszą bibliotekę! Podczas tego wyjątkowego przedsięwzięcia będziemy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności fotograficzne pod okiem utalentowanego fotografa Huberta Kalinowskiego.

Ten nowy projekt jest kontynuacją naszych wcześniejszych inicjatyw, takich jak “Książka żyje… Naprawdę!” i “Trochę kultury… z lektury”, które spotkały się z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem. Teraz nadszedł czas, aby skierować naszą uwagę na architekturę naszego miasta i jego wyjątkowych mieszkańców.

Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się 3. lipca 2023 roku o godzinie 17.00 w Sali Wielofunkcyjnej na parterze biblioteki. My nie możemy się już doczekać, aby wyruszyć w tę niezwykłą podróż w świat fotografii. Hubert Kalinowski, doświadczony i uzdolniony fotograf, będzie naszym przewodnikiem i nauczycielem. Dzięki jego wsparciu będziemy mogli poszerzać swoją wiedzę na temat technik fotograficznych, kompozycji, oświetlenia, ale również obróbki graficznej zdjęć. Podczas naszych zajęć będziemy eksplorować różne techniki fotomontażu, które pozwolą nam stworzyć niezwykłe obrazy łączące morąską architekturę z postaciami, które odegrały istotną rolę w naszej społeczności. Będziemy korzystać z zaawansowanych narzędzi komputerowych i oprogramowania do edycji zdjęć, aby stworzyć efektowne kompozycje.

Nasze spotkania będą nie tylko skupiały się na technicznych aspektach fotografii i fotomontażu, ale także na badaniu historii Morąga i poznawaniu znanych morążan. Będziemy zgłębiać ich życie, osiągnięcia i wpływ, jakie mieli na naszą społeczność. Ta wymiana wiedzy i inspiracji pomoże nam tworzyć fotomontaże, które oddadzą zarówno piękno naszej architektury, jak i znaczenie tych postaci dla Morąga. Jesteśmy przekonani, że fotomontaże Morąskiej architektury i znanych morążan będą doskonałą formą wyrażenia naszej lokalnej tożsamości i dumy. Będziemy mogli odkrywać różne sposoby ukazania naszego miasta i jego historii poprzez sztukę fotografii.

Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy masz już pewne doświadczenie – ten projekt jest dla wszystkich młodych entuzjastów obrazowania. Nie musisz posiadać drogiego sprzętu, aby wziąć udział w tych zajęciach. Wystarczy mieć ciekawość, pasję i chęć do nauki.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.