Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

7 marca w morąskiej bibliotece gościła Ałbena Grabowska – popularna i nagradzana pisarka.  Jest autorką wielu książek dla dorosłych, ale też i dla dzieci. Pisarsko zadebiutowała powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Wspomina tam swoje wakacje spędzone w Bułgarii, bardzo ciepło opisuje piękno kraju, z którego pochodzi jej matka. Autorka swoje nietypowe imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom.

Zdobyła szerokie grono czytelników, również w morąskiej bibliotece, cyklem „Stulecie winnych – ci, którzy przeżyli”, „Coraz mniej olśnień”, „Lady M”, „Lot nisko nad ziemią” i „Alicja w krainie czasów”. Pisarka nie zapomniała również o najmłodszych czytelnikach – książki z serii „Julek i Maja” mogą pełnić funkcje terapeutyczne. Są adresowane nie tylko do dzieci, ale również do rodziców.

Prywatnie Ałbena Grabowska jest dr. med., specjalistą neurologiem, epileptologiem, a także autorką wielu publikacji z zakresu padaczki. Pisarka mieszka w Brwinowie k/Warszawy, z którym związany był między innymi Jarosław Iwaszkiewicz. Jest także matką trójki dzieci.

Podczas spotkania z czytelnikami autorka opowiedziała, jak doszło do wydania jej pierwszej książki, czy ma swoje ulubione miejsce do tworzenia oraz czy własne życie może wpływać na losy bohaterów. Pisarka otwarcie mówiła o tym, że w swoich książkach bardzo chętnie zmienia gatunki, od historii rodzinnych przez literaturę dla dzieci aż po kryminał. Miłośnicy książek też nie zawiedli – rozmowa była tak zajmująca, że dwugodzinne spotkanie minęło niepostrzeżenie.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało zorganizowane dzięki Instytutowi Książki. Autorka swoje nietypowe imię zawdzięcza bułgarskim korzeniom.

 

Galeria: