Spotkanie z cyklu „Morąg – nasze miasto”

W Oddziale dla Dzieci 22 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Morąg – nasze miasto”, zorganizowane z okazji jubileuszu 690-lecia nadania praw miejskich Miastu Morąg. Spotkanie w formie warsztatów modelarskich poprowadził Zbigniew Gosławski, który jest twórcą wielu precyzyjnych makiet i modeli. Przedstawiają one zabytkowe budowle wielkich miast m. in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski w Warszawie, jak również morąskie zabytki: Ratusz, kościół, zamek krzyżacki oraz wieże ciśnień. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z klasy Va ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu, którzy mieli możliwość własnoręcznego wykonania wyjątkowych makiet. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie i stały się fantastyczną okazją do zaprezentowania umiejętności manualnych.

 

 

Galeria: