Mikołajkowe spotkania w Jurkach i w Bogaczewie

Mali uczestnicy Mikołajkowego spotkania

W środę 7 grudnia w filii bibliotecznej w Jurkach spotkali się uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, aby wspólnie poznawać opowiadania, związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Drugoklasiści z zaciekawieniem słuchali bajki „O tym, jak rudy Maks i mała Kicia chcieli mówić ludzkim językiem”, po czym chętnie opowiadali o swoich pupilach oraz o tradycjach świątecznych podtrzymywanych w ich domach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana na to spotkanie wystawa książek dotyczących Bożego Narodzenia i Mikołajek. Na koniec zajęć uczniowie ozdobili bibliotekę świątecznymi kolorowankami. Drugoklasiści z Jurek, jak na regularnych bywalców filii bibliotecznej przystało, deklarowali ponowne odwiedziny jeszcze przed przerwą świąteczną.

W piątek 9 grudnia w filii w Bogaczewie odbyły się dwa spotkania. Tego dnia w bibliotece gościli podopieczni „zerówki” oraz uczniowie klasy II Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bogaczewie. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci chętnie przeglądały i czytały książeczki i czasopisma – szczególnie te o tematyce świątecznej, grały w gry biblioteczne oraz ozdobiły filię swoimi pracami.