Spotkanie z zerówką w bibliotece w Bogaczewie

Zabawy w bibliotece

W piątek 7 października filię biblioteczną w Bogaczewie odwiedzili wraz z wychowawczynią uczniowie klasy „0” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, aby uczestniczyć w zajęciach pod tytułem: „Książka to godny szacunku przyjaciel”. Na spotkaniu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały „Bajki o zmęczonej książce z bajkami” Elizy Sarnackiej – Mahoney, po czym chętnie rozmawiały na temat tego, jak należy obchodzić się książkami, aby służyły one jak najdłużej. Uczniowie „zerówki” dowiedzieli się, czym różni się biblioteka od księgarni oraz jakie są zasady korzystania ze zbiorów. W ostatniej części zajęć dzieci miały czas na zapoznanie się z ofertą biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zbiory książkowe i czasopisma, jak również gry planszowe, zabawki i kolorowanki dostępne w filii. Uczniowie „zerówki” byli zaskoczeni tym, na jak wiele sposobów można spędzać czas wolny w bibliotece i zadowoleni ze spotkania, obiecywali odwiedzać ją częściej. Na pożegnanie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.