Wystawa “Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki”

Plakat "Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki"

W Wypożyczalni dla Dorosłych MBP w Morągu można było obejrzeć wystawę “Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki na rzecz edukacji cyfrowej generacji 50+”. Wystawa prezentowała inspirujące i warte naśladowania działania na rzecz edukacji cyfrowej osób po pięćdziesiątym roku życia, nagrodzone w konkursie “Dojrz@łość w sieci. Dobre praktyki”, przeprowadzonym w roku 2011 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego. Pomysłodawcą konkursu była Koalicja Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ “Dojrz@łość w sieci”, skupiająca firmy, organizacje pozarządowe, urzędy i instytucje, które angażują się w zachęcanie osób starszych do aktywnego korzystania z nowoczesnych technologii, w tym z Internetu. W całej Polsce realizowane są rozmaite przedsięwzięcia, które pomagają dojrzałym Polakom korzystać z komputerów i Internetu.
Wystawa była prezentowana do 30.06.2015 r.