Wystawa rysunku komiksowgo

Wystawa rysunku komiksowgo

Od 24.04.2014 w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było podziwiać nietypową wystawę prac Jarosława Gacha.

Jarosław Gach (ur. 1973). Rysownik. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie. Tajemnice warsztatu zgłębiał pod czujnym okiem swego Mistrza i Przyjaciela – malarza Tadeusza Piotrowskiego. Specjalizuje się w rysunku komiksowym i ilustracji książkowej. W jego dorobku znajduje się też ilustracja prasowa (Gazeta Olsztyńska, Zielone Brygady, Kayas Ochi), projekty plakatów, rysunki reklamowe. W dorobku ma też felietony, bajki i opowiadania które publikowały Gazeta Olsztyńska (“Zielona Strona”, którą jednocześnie redagował), Kayas Ochi i Dzikie Życie. Współtworzył dla TVP program kulturalny “Hurtownia Książek”(komiks). Laureat Konwentu Komiksowego w Łodzi (1994). Ilustrował m.in.powieść Stanisława Supłatowicza (Sat-Okh) i Leszka Michalika pt.”Tajemnica Rzeki Bobrów”. Jego komiksy ukazały się w Komiksowym przewodniku po Warszawie, w magazynach komiksowych tj. Agresor, Krakers, Ziniol, w antologiach komiksu: Historie Niedopowiedziane, Opowieści Tramwajowe, Komiks Forum. W 2010 roku otrzymał nagrodę Fundacji Środowisk Twórczych “Talent Roku” za komiks w gwarze warmińskiej.

Ulubionym tematem jego prac jest filozofia i duchowość związana z Ziemią, problematyka ekologiczna, społeczna i kulturalna. Prace autora można było podziwiać do 10.05.2014 w godzinach otwarcia biblioteki.