Wystawa „Biblioteka – mój czas, moje miejsce”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu gościła wystawę pt.: “Biblioteka – mój czas, moje miejsce” autorstwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Można było ją zwiedzać w Wypożyczalni dla Dorosłych do 21 kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Wystawę tworzyło 12 plansz formatu A0 prezentujących czytelników z różnych miejscowości województwa, dla których biblioteka to miejsce szczególne. Matki z dziećmi, seniorzy, wolontariusze, osoby niepełnosprawne, dorośli, dzieci i młodzież – reprezentanci różnych grup wiekowych i społecznych znajdują w bibliotekach swoje miejsce, zdobywają wiedzę, poszukują informacji, rozwijają siebie, swoje pasje i dzielą się swoimi umiejętnościami. Miejsce, do którego tradycyjnie przychodzą po ulubione lektury, i w którym coraz częściej spędzają wolny czas.

Z fotografii patrzyli na nas czytelnicy z pasją i z uśmiechem dzieląc się refleksjami na temat wartości, jaką biblioteki stanowią w ich życiu. Plansze uzupełnione zostały także o dane i wskaźniki statystyczne obrazujące skalę oddziaływania bibliotek publicznych Warmii i Mazur na mieszkańców województwa.

Na jednej z plansz znajdowała się morąska bibliotekarka, Joanna Farulewska, która wykorzystała bibliotekę do sesji na swojego bloga: http://impresssja.blogspot.com/2013/09/coco.html. Zdjęcie zostało zrobione przez Magdę Zaborowską – innose. Większość zdjęć na wystawie powstały dzięki talentowi fotograficznemu Pauliny Kalinowskiej z MBP w Morągu. Prezentowały one zmagania uczestników projektu “O finansach w… bibliotece”, pokazywały uczniów kursu fotograficznego czy też przedstawiały seniora wykonującego zadania, dotyczące projektu Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej. Cieszymy się, że cała Polska usłyszała o nas.