Wykład „Ślady Prusów na ziemi morąskiej”

Burmistrz Morąga, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu oraz Morąskie Bractwo Historyczne MAWRIN zorganizowali wykład z udziałem Pawła Adamczyka pt. “Ślady Prusów na ziemi morąskiej”.

Dziedzictwo Prusów jest najmniej znanym i rzadko wspominanym elementem dziedzictwa kulturowego Morąga i okolic. Źródła historyczne niewiele mówią na temat Prusów w tej części Pogezanii, która później stała się ziemią morąską, ale ona sama przechowała pamiątki po Prusach w postaci grodzisk, cmentarzysk, niekiedy nazw miejscowych. W obliczu wzrastającego zainteresowania kulturą i historią Prusów w naszym regionie i jego sąsiedztwie, warto zająć się przejawami tej kultury z nadzieją, że niektóre z nich jeszcze zostaną odkryte.

Wykład odbył się 13 marca 2014 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w Ratuszowych Piwnicach.