Renata Piątkowska gościła w Oddziale dla Dzieci

Niezwykłe, pełne uroku spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską odbyło się 25 marca 2014 r. w Oddziale dla Dzieci. Autorka opowiedziała o historii powstawania książek, które przeznaczone są dla najmłodszych dzieci oraz trochę starszych czytelników. W swoich powieściach bardzo trafnie ujmuje problemy z jakimi borykają się dzieci, w sposób humorystyczny przedstawiając ich świat oraz sposób odbierania go przez dorosłych. Jako miłośniczka zwierząt zaprezentowała dzieciom najnowszą książkę pt. “Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, a także zdradziła nam, że już we wrześniu pojawi się pozycja, która szczególnie ucieszy miłośników kotów.

Dodatkową atrakcję dla uczestników spotkania przygotowała Elżbieta Malwina Kożurno, która w mistrzowski sposób czytała fragmenty książek Renaty Piątkowskiej. Dzieci z zachwytem wsłuchiwały się w treść opowiadań, jak również aktywnie włączyły się do wspólnej zabawy zainicjowanej przez lektorkę.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu mieli możliwość zadania pytań związanych z twórczością autorki oraz tych dotyczących jej życia prywatnego. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z pozostałymi propozycjami książkowymi, jak również każdy miał możliwość nabycia wybranej książki. Wszyscy uczestnicy spotkania uzyskali imienną dedykację oraz autograf pisarki. Zwieńczeniem pogodnej i miłej atmosfery podczas wizyty autorki było wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć