Wystawa fotograficzna – „Dzisiaj w Betlejem”

Plakat wystawy "Dzisiaj w Betlejem", na plakacie panorama miasta podczas zachodu słońca

W Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było podziwiać wystawę fotograficzną pt.: “Dzisiaj w Betlejem”. Autorką zdjęć była Beata Michalska z Olsztyna oraz gościnnie Elias Halabi z Betlejem. Beata to osoba, od której bije pozytywna energia. Mimo młodego wieku jest bardzo zdeterminowana. Jej historia to przykład tego, jak daleko można zajść, jeśli ma się marzenia i duszę podróżnika. Kieruje ona do swoich widzów list opisujący swoje prace. Oto jego fragment:

Co roku, w czasie Świąt Bożego Narodzenia, przy uroczyście zastawionym stole i świątecznej atmosferze, wspominamy Betlejem jako miasto narodzin Jezusa Chrystusa. Niewątpliwie, Betlejem jest jedynym miejscem na świecie o tak wspaniałej historii i niesamowitym znaczeniu. To tutaj Trzej Królowie ze Wschodu przynieśli złoto, kadzidło i mirrę, aby oddać cześć dzieciątku w skromnym żłóbku, w stajence. Betlejem jest skarbem całej ludzkości, z którego powinniśmy być dumni i dążyć do ochrony tego pięknego miejsca i historii z nim związanej. Przy świątecznym stole śpiewamy słowa skocznej kolędy… “Dzisiaj w Betlejem, Dzisiaj w Betlejem”, ale czy na pewno wiemy jak jest dzisiaj w Betlejem? Wystawa pod tym samym tytułem ma na celu przybliżyć Państwu obraz współczesnego miasta Betlejem, kogo można spotkać w tym miejscu i co tam można ciekawego zobaczyć.

Wystawa trwała do 16 stycznia 2013 roku.