Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

Dzieci siedzą i słuchają autorki

13 czerwca 2012 r. o godz. 13:00 morąską bibliotekę odwiedziła autorka dla dzieci Agnieszka Frączek. W spotkaniu wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. W niezwykły sposób nasz gość zaprezentował swoją twórczość, czyli wiersze, które są źródłem wiedzy o naszym języku ojczystym. Agnieszka Frączek z wykształcenia doktor nauk humanistycznych, leksykograf posiada niebywały dar nawiązywania kontaktu z młodą publicznością. Spotkanie miało formę dialogu pomiędzy dziećmi a pisarką. Przez przeszło godzinę bawiliśmy się jej utworami, ale jednocześnie uczyliśmy się poprawnie wysławiać i wyszukiwać błędów językowych, które popełniamy na co dzień.

Podczas spotkania autorka zdradziła skąd czerpie inspiracje pisząc wiersze. Poznaliśmy także niebywałą historię adopcji trzech kotków, które są bohaterami jednej z jej książek. Na zakończenie dzieci otrzymały autograf.

Okładka książki Agnieszka Frączek "Dranie w kranie" Okładka książki Agnieszka Frączek "Banialuki" Okładka książki Agnieszka Frączek "Jedna literka, a zmiana wielka" Okładka książki Agnieszka Frączek "Gdy przy słowie jest przysłowie"

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Agnieszki Frączek,
które dostępne są w bibliotece.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć