„Dzień dobry Indie!”

Plakat wystawy "Dzień dobry Indie!"

“Dzień dobry Indie!” to kolejna wystawa fotograficzna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Dwanaście czarno – białych fotografii autorstwa morążanina Adama Januszkiewicza to wspomnienie kilkumiesięcznej wyprawy do Indii. Autor tak pisze o swoim wyjeździe:

“Pamiętam ludzi z pociągu. Przyjaznych, rozgadanych i radosnych mimo wyraźnego zmęczenia. Pojawia się we mnie wtedy taka mała zazdrość o to społeczeństwo. Pełne luzu i niewyszukanego humoru, skore do rozmowy i nie unikające kontaktu fizycznego, kiedy przychodzi do spania jeden oparty o drugiego, ich język gestów i mimika twarzy. Wszystko do kupienia podczas podróży: wędrujące pojemniki z kawą, herbatą, napojami, ryżem, samosami i innymi przekąskami po ogórki z masalą i smakowe mleczne lassi, a nawet breloczki i zabawki. To jest dopiero skansen na kółkach i malowniczość upchnięte ciasno razem jak kurczaki w turkocący wagon…”.

Uchwycone aparatem chwile to kipiące życie. Niecodzienna codzienność. Zabałaganiony porządek.

Wystawa prezentowana była od 20 siepnia do 16 września 2010 roku w Wypożyczalni Dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

 

Dodatkowo 13 września odbył się finisaż wystawy Adama Januszkiewicza. Oprócz wystawy w programie imprezy znajdowała się również prezentacja multimedialna oraz degustacja tradycyjnych hinduskich potraw. Autor także umożliwił nabycie hinduskich pamiątek.