Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 8.00-18.00
śr.: 8.00-15.00
sob.: 9.00-15.00

Kontakt:
tel. 89 757 1104
wypozyczalnia.morag@wbp.olsztyn.pl

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Proponujemy czytelnikom 25600 woluminów, wśród nich książki poszerzające wiedzę szkolną, lektury, opracowania, literatura piękna. Chcemy ułatwić i uatrakcyjnić naukę, pomóc w wyborze zawodu i doskonaleniu kwalifikacji zawodowych, dać możliwość kreatywnego i miłego spędzenia wolnego czasu. Oprócz tradycyjnej książki proponujemy czytelnikom audiobooki.

Do głównych zadań należy udostępnianie na zewnątrz książek z zasobu bibliotecznego oraz udzielanie informacji o posiadanych zbiorach, jak również pomoc w doborze odpowiedniej dla użytkownika literatury. Książki wypożyczane są bezpłatnie.

Wypożyczalnia ma tzw. wolny dostęp do półek. Czytelnicy mogą samodzielnie przeglądać książki:

  • nowo zakupione
  • z różnych dziedzin wiedzy
  • z literatury polskiej i obcej
  • literatury do szkół średnich i gimnazjów

Do dyspozycji czytelników znajduje się katalog elektroniczny. Katalog elektroniczny dostępny jest również w Internecie – skorzystaj.

W Wypożyczalni znajduje się miejsce gdzie wygodnie można przejrzeć interesującą książkę jak również nawet zacząć ją czytać. Dla najmłodszych użytkowników istnieje kącik zabawy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych umożliwia telefoniczne przedłużanie terminu zwrotu książek oraz rezerwację książek wypożyczonych innym czytelnikom. Bibliotekarze udzielają czytelnikom wszechstronnej pomocy przy wyszukiwaniu książek i korzystaniu z katalogu.

Jeśli w naszych zbiorach nie ma książki, której potrzebujesz, możesz ją zamówić.

ZAPROPONUJ TYTUŁ KSIAŻKI
(wypełnij formularz)

Wypożyczalnia dla Dorosłych wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, chorych i niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Morąga proponuje nową usługę polegającą na dostarczaniu książek do domu. Dostarczaniem zbiorów będą zajmować się bibliotekarze i wolontariusze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail: mbpmorag@wbp.olsztyn.pl.

Od 2000 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych działa “Mała galeria” – zajmuje się upowszechnianiem i promowaniem sztuki (malarstwa, grafiki, wyrobów artystycznych, ceramiki, biżuterii itp.) głównie mieszkańców Morąga i okolic. Pomożemy wyeksponować prace każdej, chętnej do zaprezentowania swojego hobby osobie, naszym czytelnikom i nie tylko.