Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 8.00-17.00
śr.: 8.00-15.00
sob.: 9.00-15.00
Sprawdź listę aktualnych zmian!

Kontakt:
tel. 89 757 1137
odd.morag@wbp.olsztyn.pl

Oddział dla Dzieci jest szczególnym miejscem w morąskiej bibliotece, ponieważ został stworzony z myślą o najmłodszych klientach biblioteki, tj. o dzieciach i młodzieży. Oprócz tej grupy użytkowników Oddział dla Dzieci posiada także ofertę skierowaną do rodziców.

W Oddziale można korzystać z takich miejsc jak m.in.:

Wypożyczalnia

W Wypożyczalni znajduje się bardzo wiele tytułów książek znanych i lubianych autorów piszących dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy mogą znaleźć różne gatunki literackie, m.in. bajki, baśnie, opowiadania, komiksy, powieści obyczajowe, fantastyczne, przygodowe. Do dyspozycji uczniów szkół podstawowych i gimnazjów są również lektury szkolne, literatura popularno – naukowa, pomoce do nauki języków obcych oraz literatura obcojęzyczna. Księgozbiór na bieżąco uzupełniany jest nowościami wydawniczymi.

Wypożyczalnia multimedialna

Oddział dla Dzieci bezpłatnie udostępnia zbiory multimedialne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi użytkownicy odnajdą znane i lubiane bajki animowane, baśnie oraz popularne produkcje filmów Disneya. Natomiast dla młodzieży proponujemy filmy przygodowe, fantasy, muzyczne, obyczajowe, a także adaptacje filmowe lektur. Zapraszamy również rodziców do wypożyczania filmów familijnych, przy których miłe chwile spędzi cała rodzina. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy także filmy edukacyjne z różnych dziedzin nauki. Systematycznie zbiór filmów będzie poszerzał się o nowości.

Kącik Rodziców

Z myślą o rodzicach stworzono specjalnie dla nich kącik, w którym znajdują się książki i inne materiały pomocne w codziennej pracy z dziećmi. W ten sposób chcemy umożliwić rodzicom i opiekunom zapoznanie się z fachową i ciekawą literaturą, która byłaby w stanie dostarczyć cennych wskazówek wychowawczych, a także pozwali lepiej zrozumieć świat dziecka. Przykłady literatury znajdziesz tutaj.

Bajka Terapeutyczna

Gromadzone są książki związane z trudnymi tematami i problemami dzieci, które zawierają również wskazówki i porady dla rodziców oraz wychowawców, jak rozmawiać z dziećmi w rozwijaniu umiejętności społecznych i nabieraniu pewności siebie. Przykłady literatury znajdziesz tutaj.

Czytelnia

  • Udostępnia oraz wypożycza czasopisma dla dzieci i młodzieży (zobacz wykaz czasopism)
  • Umożliwia korzystanie z księgozbioru podręcznego
  • Pomaga w wyszukiwaniu informacji
  • Pozwala korzystać z gier planszowych i edukacyjnych oraz sztuki układania puzzli
  • Posiada bezpłatny Internet – 6 stanowisk komputerowych, które wyposażone są w aplikacje biurowe, programy do tworzenia i odtwarzania obrazów, dźwięków oraz nagrywarki DVD
  • Kącik Malucha – miejsce, gdzie najmłodsi użytkownicy biblioteki wraz z rodzicami mogą korzystać z zabawek, książek oraz materiałów edukacyjnych dostosowanych do ich wieku

Oddział dla Dzieci jest miejscem, w którym prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa, m.in.: spotkania autorskie, konkursy plastyczne, ferie zimowe i letnie, lekcje biblioteczne oraz różnorodne warsztaty tematyczne. Wśród licznych inicjatyw podejmowanych przez zespół pracowników można wymienić chociażby takie jak: Światowy Dzień Pluszowego Misia, Światowe Dni Bajki, czy Dzień Dziecka.

ZAPROPONUJ TYTUŁ KSIAŻKI LUB FILMU
(wypełnij formularz)

Zobacz także:
Regulamin