Godziny otwarcia:
pn., wt., cz., pt.: 8.00-18.00
śr.: 8.00-15.00
sob.: 9.00-15.00
Sprawdź listę aktualnych zmian!

Kontakt:
tel. 89 757 1112
czytelnia.morag@wbp.olsztyn.pl

Czytelnia Dla Dorosłych jest jednym z podstawowych działów udostępniania Miejskiej Biblioteki Publicznej. Oferuje dostęp do ponad 4600 książek oraz kilku tysięcy numerów archiwalnych czasopism. Na miejscu możliwe jest znalezienie informacji na interesujący Cię temat, przeczytanie bieżących numerów gazet, czy też skorzystanie z bezpłatnego Internetu.

Wszystkie książki udostępniane są Czytelnikom na miejscu lub można je wypożyczyć do domu na zasadzie wypożyczenia krótkoterminowego. Istnieje również możliwość skopiowania interesujących fragmentów podręczników na kopiarce, która znajduje się w dziale. Czytelnik ma możliwość korzystania z nowoczesnego katalogu bibliotecznego on-line, dzięki któremu z łatwością wyszuka potrzebne tytuły lub przejrzy nowości. Możliwe jest również samodzielne rezerwowanie, zamawianie i prolongowanie zbiorów.

Czytelnia udostępnia 42 tytuły prasowe, w tym 6 najbardziej poczytnych dzienników. Prenumerowane są czasopisma o tematyce społeczno-politycznej, kulturalnej, sportowej, technicznej oraz prasa kobieca i młodzieżowa. Poza bieżącymi i archiwalnymi numerami gazet i czasopism posiadamy także archiwum Dzienników Ustaw. Prasę można wypożyczyć do domu na kilka dni, wystarczy założyć u nas bezpłatnie kartę czytelnika.

Największym zainteresowaniem Użytkowników cieszy się wypożyczalnia multimediów oferująca bezpłatne wypożyczanie filmów oraz muzyki. W swoich zbiorach posiadamy największe hity kinowe i muzyczne. Poza nowościami i klasyką kina, godne polecenia są również filmy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych oraz niedowidzących, filmy edukacyjne oraz adaptacje lektur szkolnych. Nowością są również filmy Blu-ray w rozdzielczości HD, oraz filmy 3D. W chwili obecnej można wybierać spośród około tysiąca filmów, jednak ilość tytułów rośnie w bardzo szybkim tempie.

ZAPROPONUJ TYTUŁ
(wypełnij formularz)

Użytkownicy mają do dyspozycji 9 komputerów i 5 tabletów podłączonych do Internetu, z których mogą korzystać bezpłatnie. W Czytelni jest również możliwość korzystania z własnego komputera przenośnego i bezpłatnego podłączenia do strefy Wi-Fi.

W Czytelni często organizowane są różnego typu warsztaty, wykłady, spotkania autorskie wieczory recytatorskie itd.. Co jakiś czas mamy zaszczyt gościć znakomitości życia kulturalnego: pisarzy, poetów, kabarety. Organizowane są promocje książki, oraz różnego rodzaju imprezy tematyczne i uroczystości rocznicowe. Takie spotkania cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodzieży szkół średnich, która tłumnie odwiedza naszą Czytelnię. Poza tym organizowane są lekcje biblioteczne prowadzone przez pracowników Czytelni.

Dział ten oferuje również szereg usług komercyjnych takich jak xero, fax, drukowanie, skanowanie, laminowanie.