Morąska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na wykład poświęcony zmianom klimatu, miejskiej przyrodzie oraz roli zieleni i wody w przestrzeni miejskiej.
Dlaczego po ulewach zalewa ulice, a latem miasta zamieniają się w gorące wyspy ciepła? Co tracimy przez betonowanie przestrzeni i zanik zieleni? O tym, dlaczego zieleń staje się dziś częścią bezpieczeństwa miasta, opowie Agnieszka Karłowicz ze Stowarzyszenia Ekipa z Bagien Ostróda.
Spotkanie będzie okazją do rozmowy o współczesnych wyzwaniach klimatycznych, potrzebie ochrony miejskiej przyrody oraz rozwiązaniach, które pomagają tworzyć bardziej przyjazne i odporne miasta.
19.05.2026 r. (wtorek)
godz. 11.00
Sala Wielofunkcyjna (parter)
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!
