“Diamentowe impresje” – wystawa haftu diamentowego autorstwa Elżbiety Markowskiej

plakat promujący wystawę Diamentowe Inspiracje

W czerwcu, w Galerii Lokalnych Twórców znajdującej się w Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można będzie zwiedzać wystawę haftu diamentowego autorstwa pani Elżbiety Markowskiej pt.: „Diamentowe impresje”.

Obecnie, Pani Elżbieta w ramach czasu wolnego prowadzi zajęcia teatralne grupy „Post scriptum” działającej przy UTW w Morągu. Przez ostatnie lata pracy zawodowej była związana z Klubem Wojskowym, gdzie zajmowała się przede wszystkim pracą z młodzieżą i dorosłymi, prowadząc zajęcia teatralne i wokalne.

W Klubie Wojskowym w Morągu miała również miejsce jej pierwsza wystawa – był to zbiór prac ozdabianych techniką decupage. Następnie tworzyła biżuterię, tkała bransoletki, próbowała również bawić się quilingiem.

Artystka swoją przygodę z haftem diamentowym rozpoczęła w momencie przejścia na emeryturę, czego owocem są zebrane na wystawie prace.

Metoda haftu diamentowego – Diamond painting to alternatywa dla kolorowania i malowania po numerach. Polega na wypełnieniu szablonu nadrukowanego na podobraziu według określonego schematu. W hafcie diamentowym posługujemy się koralikami przypominającymi małe brylanciki, nanosząc je na podobrazie za pomocą aplikatora.

Jak mówi pani Elżbieta Markowska „Diamond painting wymaga precyzji i cierpliwości. Jest to jednak zajęcie relaksujące – wystarczy odrobina skupienia i zapału do zapełnienia kolejnych elementów szablonu. Dlatego z czystym sumieniem polecam haft diamentowy każdemu, kto szuka sposobu na kreatywny odpoczynek.”

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 03–30.06.2024 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż odbędzie się 06.06.2024 r. o godz.17.00.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI.