„Maluję, bo lubię” wystawa grupy malarskiej Artija

grafika Wystawy prac malarskich "Maluję bo lubię". Po lewej dłoń z pędzlem malująca różowy kwiat

W maju w Galerii Lokalnych Twórców znajdującej się w Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można będzie zwiedzać wystawę morąskiej grupy malarskiej Artija, pt. „Maluję, bo lubię”.

Artija to grupa malarska, która składa się z członkiń Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu, które do świata malarstwa trafiły dopiero na emeryturze. Aby nauczyć się malować, spędzają z pędzlem w ręku długie godziny. Malarstwo wymaga od nich wiele cierpliwości, zaangażowania, systematyczności i skrupulatności, jednak daje im radość. Przewodnikiem po świecie malarstwa jest dla nich pani Janina Ślefarska, która pomaga zdobyć nowe umiejętności oraz inspiruje i motywuje do kreatywnego tworzenia, a także do wyrażania swoich uczuć na płótnie.

Na wystawie prezentują swoje prace: Danuta Talkowska–Pietrzak, Urszula Siudak, Aleksandra Piotrowska, Grażyna Cetkowska, Mariola Orłowska, Ewa Onichimowska, Irena Draheim, Irena Kost, Halina Włoszczuk, Stanisława Kuik, Wiesława Patalon i Maria Stacewicz.

Swoją wystawą pokazują, że wiek to nie przeszkoda, aby się realizować i spełniać marzenia.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 06.05.-31.05.2024 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż odbędzie się 09.05.2024 r. o godz.17.00.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0” – edycja VI