Zabookowany Morąg

Plakat do gry Zabookowany Morąg, kolorowa mapa miasta
W dniu morąskich obchodów Dnia Dziecka, czyli 4.06.2023 zorganizowaliśmy dla Was odlotową grę terenową, polegającą na szukaniu książek ukrytych w różnych zakamarkach naszego miasta, na podstawie zagadek. Było bardzo ciekawie!
W dniu wydarzenia o godzinie 13:00 zamieściliśmy na wydarzeniu na Facebooku (https://tiny.pl/ch992) serię zagadek, które miały podpowiadać gdzie ukryliśmy książki. Zadaniem uczestników było chodzenie/jeżdżenie/bieganie po Morągu i szukanie książek. Kto znalazł wymarzoną lekturę, mógł zabrać ją do domu, gdyż stanowiła ona nagrodę w zabawie. A było o co walczyć, bo przygotowaliśmy dla Was same gorące tytuły. Jedynym warunkiem przed zabraniem książki do domu było jej sfotografowanie i wstawienie zdjęcia na fecebookowym wydarzeniu z hasztagiem #zabookowanymorag (bez polskich znaków). Była to jedyna metoda, aby poinformować innych graczy, że książka, na którą się czaili jest już odnaleziona. W zabawie mógł wziąć udział każdy, kto dysponował urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu.
Poniżej lista ukrytych książek:
  1. Zwierzęta – książeczka z dźwiękami
  2. Heartstopper tam 1 – Alice Oseman
  3. Rodzina Monet. Skarb – Weronika Marczak
  4. Rakieta startuje – książeczka z dźwiękami
  5. Mazury i Warmia pełne wrażeń – Malina i Artur Falaczyńscy
  6. Moto Pups – Psi Partol – książka z puzzlami
  7. Pucio na wsi – Marta Galewska-Kustra
  8. Paryż w ogniu. Taylor i Rose. Tajne agentki – Katherine Woodfine
  9. Mentalista – Camilla Lackberg, Henrik Fexeus
  10. Jadzia Pętelka idzie na piknik – Barbara Supeł
  11. Uwięziona – Paris B.A.
  12. Pierwsza księga snów. Trylogia snów. Tom 1 – Kerstin Gier
  13. Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych – Paweł Pomykalski, Beata Pomykalska
  14. Łąka – książeczka z dźwiękami
  15. Pucio rośnie zdrowo – Marta Galewska-Kustra