Teatr przy stoliku

Plakat zapraszający na teatr przy stoliku, biała karnawałowa maska na czerwonym atłasie, żółty tytuł sztuki

Już po raz osiemnasty morąską bibliotekę odwiedził Teatr przy Stoliku. Tym razem Aktorzy Katarzyna Kropidłowska i Artur Steranko z Teatru im. St. Jaracza w Olsztynie wystąpili
w sztuce czeskiego autora Mirko Stiebera.

Liryczna komedia czeskiego autora o tęsknocie za miłością dwojga samotnych ludzi. Maria Vrchlicka to zakompleksiona telefonistka skrywająca się przed światem za grubymi szkłami okularów. Antoni Blaha, mężczyzna mocno poturbowany przez życie, pracuje jako kasjer na dworcu kolejowym, a w wolnym czasie jest częstym gościem piwiarni. Oboje mijają się w codzienności małego miasteczka, aż któregoś dnia kobieta, w akcie desperacji decyduje się złożyć mężczyźnie niecodzienną propozycję… Subtelny, przewrotny dowcip, zwyczajność ukazana w ukrytym między słowami wymiarze nadzwyczajności, ciepłe, pełne empatii portrety bohaterów pozwalają uczestniczyć w perypetiach Marii i Antoniego z wyrozumiałym śmiechem i wzruszeniem.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”