Konkurs na inicjatywy społeczne

plakat konkursu na inicjatywy społeczne, czarne napisy, na dole białe kontury wiwatujących ludzi na kolorowym tle

Zdobywanie zewnętrznych środków finansowych to część naszej bibliotecznej pracy. Zdecydowaną większość działań możemy realizować właśnie dzięki temu, że wygraliśmy kolejny grant. Tym razem postaraliśmy się o pieniądze dla Was! Tak! Mamy 25 300 zł i możemy przekazać je Wam, na zrealizowanie dwóch inicjatyw kulturotwórczych lub projektów edukacyjno-animacyjnych.

Jeśli od dawna myślisz o zrealizowaniu jakiegoś projektu dla społeczności lokalnej, ale nie wiesz skąd wziąć na to kasę, teraz jest ten czas, ta okazja. Opowiedz nam o swoich planach we wniosku.

Jesteś społecznym liderem/liderką, stowarzyszeniem, instytucją, przedsiębiorcą, samorządem szkolnym, grupą znajomych, czy osobą prywatną? To projekt dla Ciebie!

Chcesz zorganizować koncert, spotkanie autorskie, festiwal fantastyki, piknik rodzinny, wycieczkę, założyć klub miłośników mangi, czy wydać grę planszową? To projekt dla Ciebie!

Nie masz doświadczenia, nigdy nie pisałeś wniosku o grant, ani nie masz doświadczenia w organizowaniu wydarzenia kulturalnego dla społeczności? To nadal projekt dla Ciebie! Nie zostawimy Cię, we wszystkim pomożemy. Możesz korzystać z naszego doświadczenia i liczyć na naszą pomoc począwszy od pisania wniosku, przez organizację, realizację, rozliczenia finansowe i podsumowanie projektu. Zrobimy to razem!

Zapoznaj się z regulaminem (załącznik na dole strony). Na Twój wniosek czekamy do 29.04.2023 r. W międzyczasie chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie.

  1. Osoby do kontaktu:
  • Paulina Kalinowska: kierownik Czytelni dla Dorosłych,
    e-mail: czytelnia.morag@wbp.olsztyn.pl, tel.: 89 757 11 12
  • Elżbieta Dziubińska: dyrektor MBP w Morągu,
    e-mail: dyrektor.morag@wbp.olsztyn.pl, tel.: 89 757 43 76 w. 25.

 

Konkurs jest częścią zadania „Zrób to…z Biblioteką!” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Załączniki