Dyskusyjny Klub Książki w Morągu – podsumowanie roku 2022

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu działa od kilku lat. Spotkania miłośników książki odbywają się przynajmniej raz w miesiącu, we wtorki o godzinie 12:00 w Sali Wielofunkcyjnej. Szczegóły można śledzić w aktualnościach MBP i na Facebooku MBP. Projekt DKK powstał dzięki inicjatywie Instytutu Książki.

Książki zrecenzowane w 2022:

• J. Bator – „Japoński wachlarz”
  • J. Dehnel – „Lala”
  • M.C. Corosanti – „Drzewo migdałowe”
  • J. Milewski – „Dym się rozwiewa”
  • R. Frank – „Każdy dom potrzebuje balkonu”
  • S. Celińska S. – „Niejedno przeszłam”
  • Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem – „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”
  • A. Grabowska –  „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”
  • A. Kuźniak – „Olga Boznańska. Non finito”

W roku 2022 odbyło się 26 spotkań w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Uczestnicy wzięli udział w dwóch spotkaniach autorskich z Joanną Harasimowicz i Katarzyną Enerlich. Członkowie klubu brali udział w akcjach: „Narodowe czytanie”, „Warto wypożyczyć”, „Noc Bibliotek” oraz licznie uczestniczyli w wernisażach odbywających się Morągu.

W 2022 roku członkowie DKK wypożyczyli 121 książek, były to biografie, reportaże, powieści obyczajowe i książki psychologiczne. Średnia uczestników na spotkaniu to 17 osób, gdzie łącznie na wszystkich spotkaniach było nas 434 osoby. Obecnie mamy zdeklarowanych 30 Klubowiczów i 16 przyjaciół DKK.

Dyskusyjny Klub Książki zdobył 7 miejsce w Grywalizacji DKK 2022
w województwie Warmińsko–Mazurskim oraz dostał wyróżnienie w konkursie „Podaj dalej”, który polegał na robieniu przez członków DKK zdjęć z otrzymanymi gadżetami z logotypami.

Uczestnictwo w Dyskusyjnym Klubie Książki daje możliwość rozmowy o literaturze bez względu na wykształcenie i upodobania czytelnicze oraz poznawania różnych gatunków książek, po które czytelnik sam niekoniecznie by sięgnął. Polecam Dyskusyjny Klub Książki wspierany przez Instytut Książki.

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników książek, a wszystkim uczestnikom spotkań DKK w 2022 z całego serca dziękuje.

Stangrecka Marlena
Koordynator DKK w Morągu