“Mój kolorowy świat pouringu” – wystawa malarstwa Stanisławy Kuik

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu ma przyjemność zaprosić na wystawę pt. „Mój kolorowy świat pouringu” w Galerii Lokalnych Twórców znajdującą się w Wypożyczalni dla Dorosłych. Tym razem zagoszczą u nas prace lokalnej artystki, pani Stanisławy Kuik, która podzieli się z nami swoją najnowszą kolekcją obrazów wykonaną techniką „pouringu” polegającą na tworzeniu poprzez rozlewanie farb (z angielskiego „pour” – „rozlewać”). Wykorzystując tą metodę, wybraną farbę łączy się ze specjalnym medium aby zmienić jej gęstość bez wpływu na kolor, nasycenie oraz krycie a także sprawić aby farba stała się bardziej plastyczna.

Autorka prac – Stanisława Kuik – mieszka w Morągu od 1976 roku a przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2000 roku u boku córki, Ewy. Od 10 lat, pani Stanisława jest członkinią grupy malarskiej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Morągu. Jej malarstwo jest takie, jak ona sama – ciepłe, pogodne, radosne, pełne kolorów i głębi. Technikę „pouringu” artystka stosuje od 2017 roku. Jej prace fascynują swą urodą, są dynamiczne i żywiołowe, uczą piękna, które można znaleźć na każdym kroku.

Wystawa dostępna jest do zwiedzania od 1 do 31 marca 2023 r. w godzinach otwarcia działu. Wernisaż wystawy odbył się w sobotę, 4 marca, o godz. 13:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Obrazy będą dostępne do sprzedaży.