Warsztaty dla dzieci „Kosmos to MY!”

Dzieci siedzą przy kwadratowych stolikach i malują flamastrami, w tle regały z książkami

„Kosmos to MY!” – pod takim hasłem została przygotowana propozycja dla dzieci w okresie ferii zimowych. Rozpoczęliśmy warsztatami ilustratorskimi poprowadzonymi przez Agatę Banach-Pająk, która zabrała dzieci na kolorową Planetę Bajek. Uczestnicy zapoznali się z treścią baśni „Brzydkie Kaczątko” i wykonali na jej podstawie przepiękne, oryginalne ilustracje.

Natomiast „Z Kopernikiem w tle” były to warsztaty literackie w trakcie, których Beata Sarnowska autorka dla dzieci i młodzieży opowiedziała ciekawostki o Koperniku, a także zapoznała uczestników warsztatu z procesem powstawania książki. Informacje te zostały wykorzystane do stworzenia przez dzieci niezwykłej opowieści detektywistycznej.

Podczas warsztatów teatralnych dzieci poznały podstawy prawidłowego oddychania, wykonywały ćwiczenia dykcyjne oraz oddechowe. Dowiedziały się o zasadach pracy w teatrze, a także miały możliwość zobaczenia różnorodnych lalek teatralnych, m.in. jawajkę, marionetkę, kukłę. O tym, że wszyscy jesteśmy „Gwiazdami pierwszego planu” udowodniła Agnieszka Roszko z Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Niezwykłe emocje wzbudziło spotkanie z psychologiem Natalią Szymkowiak, która w fantastyczny sposób opowiedziała uczestnikom o emocjach oraz o tym, jak je zrozumieć i kontrolować. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowe „bransoletki na złość”, które stały się sposobem na radzenie sobie z negatywnymi uczuciami.

Seanse filmowe odbywały się w każdy piątek trwania ferii zimowych, dzieci miały możliwość obejrzenia kosmicznych filmów o supermocach, przyjaźni oraz  superbohaterach.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.