Wystawa Fotograficzna „Długa droga do Polski” Ludzie – Miejsca – Dokumenty

Plakat promocyjny z informacjami dot. wystawy "Długa droga do Polski"

Wystawa Fotograficzna „Długa droga do Polski” Ludzie – Miejsca – Dokumenty jest wystawą podsumowującą cały projekt pod tyt. „Długa droga do Polski”. Projekt zakłada odnalezienie ludzi i ich opowieści, indywidualnych historii i historii miejsc ważnych w danym mieście lub jego okolicy. Obszarem naszego zainteresowania jest nasza najbliższa okolica tzn. Ostróda, Morąg, Iława.

Jest to już trzecia edycja przedsięwzięcia o podobnych założeniach. Wszystkie filmy można oglądać na YouTube, na profilu RzeczJasnaTV

oraz na naszym profilu na Fb RzeczJasna

Tworzymy w ten sposób obraz naszego regionu składający się z pojedynczych ludzkich historii a tworzących wspólnie wielobarwną mozaikę. Robimy to, bo powojenna historia regionu jest ciekawa i wielowymiarowa. To łączenie w jedną społeczność ludzi z różnych miejsc, społeczności a nawet języków.

W tegorocznej edycji projektu powstał 12 filmów i 4 wystawy fotograficzne (Ostróda, Iława, Morąg, Samborowo) – zróżnicowane w zależności od miejsca.

Fotografie podzielone są tematycznie na 3 części :

Ludzie – to portrety bohaterów naszych filmów

Miejsca – to artystyczne kolaże zdjęć ważnych dla miasta miejsc z czasów powojennych i współczesnych

Dokumenty – wycinki z powojennej prasy lokalnej

W Morągu swoimi opowieściami podzielili się P. Elżbieta Duch i P. Jerzy Konopko:

Długa droga do Polski. Odcinek 12 – Za co Pani Elżbieta kocha miasto Morąg?

Długa droga do Polski. Odcinek 8 – chłopiec bez imienia? .

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w Morąskiej Izbie Pamięci Historycznej w ratuszowych piwnicach. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 11.11. o godz. 12:00.