Warsztaty literackie dla młodzieży z Ewą Nowak

W piątek, 28 października o godz. 9:00 w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, odbyły się warsztaty literackie przeprowadzone przez autorkę literatury młodzieżowej, panią Ewę Nowak. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.  Wizyta rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia pisarki oraz jej twórczości. Następnie uczniowie rozpoczęli zajęcia praktyczne – tworzyli razem z prowadzącą prawdziwą powieść poznając techniki oraz elementy, które należy zawrzeć w tej formie literackiej. Ponadto autorka podjęła z uczniami dyskusję na temat problemów z jakimi zmagają się nastolatki w dzisiejszych czasach. Korzystając ze swojego pedagogicznego wykształcenia, zaproponowała młodzieży metody szukania pomocy oraz wsparcia w ciężkich sytuacjach życiowych. Po zakończonej pracy najaktywniejsi z uczniów otrzymali nagrody w postaci bibliotecznych gadżetów. Po podsumowaniu spotkania oraz podziękowaniach dla pani Ewy Nowak, uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarką a także otrzymać wpis z dedykacją do zakupionych książek autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zrób to …z Biblioteką!” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 4, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.