„Przygody z literaturą!” – warsztaty literackie

Dzieci i utorka siedzą w kółku na podłodze, autorka trzyma listę i tłumaczy zasady, pośrodku leżą karty do gry, w tle stolik dziecięcy i namiocik tipi

Dla naszych młodych czytelników zostały zorganizowane dwa spotkania z Beatą Sarnowską, w których uczestniczyli uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 4 oraz klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

W niezwykły sposób autorka powieści dla dzieci opowiedziała o swoich książkach, w których wykorzystuje motywy questingu, wiedzę o lokalnych zabytkach i muzeach oraz  detektywistyczne zagadki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o kulisach powstania serii „Koci Zaułek” oraz o nowej powieści, która ukaże się w przyszłym roku.

W dalszej części spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach literackich, podczas których pisarka w ciekawy sposób przedstawiła etapy powstawania książki. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, każdy miał możliwość losowania karteczki ze słowem, które było przyczynkiem do tworzenia kolejnych wątków fabuły. Tak powstało, krótkie opowiadanie. Doświadczenie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji i zaangażowania wśród dzieci. Na zakończenie był czas na pytania, pamiątkowe zdjęcie oraz uzyskanie autografu od naszego gościa, który podbiły serca naszych młodych czytelników.

Zapraszamy do biblioteki aby zapoznać się z twórczością Beaty Sarnowskiej.