Opowiem wam jak żyli morążanie – relacja z wydarzenia

Osoby uczestniczące w wykładzie Opowiem wam jak żyli Morążanie, kilkadziesiąt osób siedzących na krzesłach, na ścianie wyświetlana jest prezentacja multimedialna, po prawej stronie stoi prowadząca wykład z mikrofonem w ręku- widok od tyłu

15 listopada 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbył się wyjątkowy wykład na temat dawnego życia społecznego w Morągu – „Opowiem wam jak żyli morążanie”. Historię mieszkańców naszego miasta na przestrzeni lat przybliżyła słuchaczom Angelika Rejs, kierownik Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu. Goście wydarzenia wybrali się w sentymentalną podróż od początków osadnictwa na terenie Morąga, poznając dane demograficzne dotyczące mieszkańców miasta oraz zagłębiając się w życie społeczne morążan po 1945 roku. Dodatkowo, prowadząca przedstawiła uczestnikom źródła wiedzy, z których warto korzystać próbując np. poznać historię losów swojej rodziny. Wykład był pełen ciekawych faktów związanych z naszym miastem zilustrowanych archiwalnymi zdjęciami, które dały obecnym możliwość wspominania dziejów Morąga oraz odnajdywania znajomych twarzy na oglądanych fotografiach.

Działanie w ramach programu Partnerstwo dla książki, projektu Morąg inspiruje – wczoraj, dziś, jutro.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”