Dzień Młodzieży w bibliotece- spotkanie z Krzyśkiem Piersą

plakat spotkania Warsztaty realizacji marzeń i radzenia sobie z krytyką, fotografia prelegenta na żółtym tle

Warsztaty realizacji marzeń i radzenia sobie z krytyką – pod takim tytułem odbyło się dzisiejsze spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem popularnych książek fabularnych dla młodzieży, oraz poradników dotyczących uzależnień od gier komputerowych i smartfona. Z naszymi młodymi gośćmi z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu zastanawialiśmy się w jaki sposób zaplanować realizację swojego marzenia? Wytyczaliśmy ścieżki zawodowe. Określaliśmy przeciwwskazania wewnętrzne i zewnętrzne. Odróżnienialiśmy krytykę od hejtu. Jednym z punktów spotkania była dyskusja, jak biblioteka może realizować marzenia młodzieży. Uczniowie podpowiadali w jaki sposób najlepiej dokonać planowanego przekształcenia Czytelni dla Dorosłych w Dział dla Młodzieży.

Działanie w ramach programu Partnerstwo dla książki, projektu Morąg inspiruje – wczoraj, dziś, jutro.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”