Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur?

Plakat wystawy Duchy demony szare tło czarne drzewo po prawej

Wystawa „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur” prezentowała oraz przybliżała nam sylwetki legendarnych i baśniowych postaci, stworzeń oraz upiorów, znanych z warmińskich i mazurskich gadek oraz powiastek ludowych. Kłobuk, topnik, barstuk oraz inni bohaterowie stali się potem elementami wielu utworów literackich autorstwa choćby Ireny Kwintowej, czy Maryny Okęckiej-Bromkowej. Wystawa stanowiła dobry materiał ilustracyjny wzbogacający naszą wiedzę z zakresu edukacji regionalnej, zwłaszcza literatury, ponieważ zwracała uwagę na ponadczasowy przekaz oraz piękno regionalnych podań ludowych. Dzięki każdej planszy przypomnieliśmy sobie kanon fantastycznych postaci zapisanych w tradycyjnych bajkach i baśniach z regionu Warmii i Mazur.

Wystawa była prezentowana do końca sierpnia 2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki.