Wystawa „Biblioteka – jesteś w dobrych rękach”

Plakat wystawy "Biblioteka – jesteś w dobrych rękach", na plakcie dłoń pokazująca gest OK, u dołu dopisek "dobrze rozmawiać…"

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na wystawę pt.: „Biblioteka – jesteś w dobrych rękach”, którą prezentujemy z okazji Tygodnia Bibliotek.

Na wystawie prezentowane są plansze, na których w symboliczny sposób chciano uchwycić to, co współczesne biblioteki proponują swoim użytkownikom i pokazać w nieszablonowych ujęciach szeroką ofertę ich działalności. Przygotowana wystawa pokazuje trochę inne spojrzenie na bibliotekarzy oraz na to, co biblioteki dają poza książką, z którą powszechnie są kojarzone: różnego rodzaju zbiory (czasopisma, e-booki, filmy itd.), spotkania, szkolenia, samo miejsce ze swoją atmosferą, przestrzeń działań, wiedzę bibliotekarzy oraz ich doświadczenie, uwagę…

Celem wystawy jest też pokazanie emocji, jakie odczuwa użytkownik, który już korzysta lub zechce skorzystać z tych dobrych praktyk.

Jeżeli macie swoje pomysły na bibliotekę, zachęcamy do dzielenia się nimi. Jesteśmy otwarci na propozycje i współpracę.

Ekspozycję można oglądać od 4 do 31 maja 2022 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia działu. Serdecznie zapraszamy.